Każdy na początku zastanawia się, czy tym razem zorganizować czarter jachtu w Chorwacji, czy może wynajem jachtu w Grecji. To dość istotna kwestia, ponieważ czarter w Chorwacji jest coraz droższy, a ten w Grecji ma utrudniony dojazd przez niemożność przyjechania samochodem lub autokarem.

Z tego co słyszałem to przez ostatnie 10 lat był jeden atak rekina na człowieka na Seszelach. Nie jestem ekspertem od rekinów, ale jest ich mniej więcej tyle samo co w Chorwacji i Grecji, czyli z założenia ich się nie widuje, ale wiadomo, to jest ocean. Nie potrafię jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć, natomiast na pewno nie ma tak, że problem rekinów jest jakiś większy niż na innych akwenach. Przynajmniej mnie nie dochodzą takie słuchy.

 

 

 

Ląduje Pan w samym sercu Seszeli, stale wiatry 3-5B, a nie 7-8B jak jest na Karaibach, więc i fale mniejsze, brak huraganów przez cały sezon, dużo bezpieczniej w porównaniu z Chorwacją (na Karaibach potrafią na niektórych wyspach napadać na jachty, np. w Chorwacji i Grecji, sam widziałem napad na jacht obok), bardzo przyjaźni ludzie (nie są nastawieni na komercję), wspaniała przyroda (rośliny / zwierzęta), malo turystów, dużo piękniejsze plaże.

 

Karaiby polecam, ale Seszele jeszcze bardziej.

 

Polecam Martynikę ze względu na bardzo dobre połączenia lotnicze z Paryża (Air caraibes, Air france), ale do głównych atrakcji (bialutkie plaże) płynie się około 20h albo BVI (Brytyjskie Wyspy Dziewicze) i wtedy ląduje się w St-Maarten i ląduje w samym środku bialutkich plaż. Tam dolot jest z Londynu lub Amsterdamu.

 

 

A może Seszele? ;) Są sto razy lepsze niż Karaiby
w Chorwacji i Grecji

 

Poszukujemy katamaranu w Chorwacji i Grecji w termnie: 27.01-10.02.2018

 

Interesuje nas jednostka lagoon 380 , max Lagoon 400 lub podobna, tak aby skiper miał kontakt z załogą podczas płynięcia.

 

Preferowany elektryczny kabestan, ale nie koniecznie.

 

Często o czarterze decyduje też cena, tutaj znajdziecie ciekawe porównanie cen: Czartery jachtów Chorwacja

 

Dużo informacji o Grecji też tutaj: Czarter jachtu w Chorwacji

Jeżeli może Pan cos zarekomendować pod kątem:

 

  1. Jaki kierunek tzn. port (byliśmy już stacjonarnie na Dominikanie i Kubie ale to nie przeszkadza aby powtórzyć ten region)
  2. Jak się tam dostać i gdzie szukać biletów lotniczy , jakie połączenia – pewnie ma Pan sprawdzone kierunki (info na stronie przeczytałem)
  3. Inne mile widziane